14 kwietnia, 2023

Narzędzia podologiczne są niezbędnym wyposażeniem każdego gabinetu, w którym przeprowadza się zabiegi pielęgnacyjne paznokci. Odwiedzając hurtownię podologiczną, warto zwrócić przede wszystkim uwagę na frezy, które służą do opracowywania płytki paznokcia. Do wyboru jest jednak wiele różnych produktów. Które frezy najlepiej się sprawdzą do pedicure i w jaki sposób się je wówczas wykorzystuje?

Przede wszystkim frezy ceramiczne 

Mnogość dostępnych rodzajów frezów sprawia, że pracownicy salonów kosmetycznych czy gabinetów podologicznych mogą wyposażyć się w różne narzędzia, dzięki czemu sprostają wielu potrzebom klientów. Jeżeli chodzi o pedicure, to świetnie się sprawdzą na przykład frezy ceramiczne. Takie frezy do pedicure są wykonane z tlenku cyrkonu i wyróżniają się wysoką odpornością na pęknięcia czy uszkodzenia mechaniczne.

Doskonale się sprawdzą do ściągania masy żelowej i akrylowej. Oprócz tego można je stosować do usuwania skórek. Ich zaletą jest to, że się nie nagrzewają tak mocno, jak inne rodzaje i nie przenoszą ciepła podczas użytkowania.

Jakie inne frezy można wykorzystywać do pedicure? 

Wybierając frezy do pedicure, warto poszukiwać takich, które oprócz wypolerowania powierzchni paznokcia, dobrze się sprawdzą też do usuwania zrogowaciałego naskórka i wygładzenia powierzchni skóry. Właśnie dlatego w większości gabinetów podologicznych można znaleźć frezy diamentowe, stalowe, kamienne oraz z węglika spiekanego.

W przypadku zgrubiałych paznokci, najlepiej sięgać po węgliki spiekane, natomiast frezy kamienne przydadzą się do wygładzania płytki paznokciowej. Ostatnie, czyli diamentowe będą dobrym wyborem, jeżeli chodzi o przeprowadzanie zabiegów związanych z usuwaniem zrogowaciałego naskórka oraz wygładzaniem powierzchni skóry.