Cęgi podologiczne to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia gabinetu. Służą one do przeprowadzania różnego rodzaju zabiegów, w tym m.in.:

  • korekcji płytek paznokciowych,
  • pedicure.

Cęgi podologiczne stworzone z myślą o paznokciach różnią się od tych do skórek. Są one od nich większe, znacznie trwalsze i mocniejsze, dzięki czemu można nimi przecinać twarde paznokcie. Oferujemy dobrze naostrzone narzędzia z ergonomicznymi uchwytami zapewniającymi pewne trzymanie produktów w dłoni. Zostały one zakończone wąską powierzchnią roboczą, umożliwiającą dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc. Służą przede wszystkim do opracowywania wrastających paznokci, podcinając elementy, które w późniejszym czasie mogą doprowadzić do poważnych problemów wymagających ingerencji chirurgicznej.

Szeroki wybór cęgów do paznokci

Oferujemy cęgi do paznokci w wielu wersjach. Różnią się one od siebie przede wszystkim wymiarami – niektóre są bardziej precyzyjne niż inne, dlatego sprawdzają się dobrze podczas usuwania niewielkich fragmentów paznokci czy pracy z małymi pacjentami. Poszczególne cęgi odbiegają od siebie także dokładnym kształtem uchwytów czy ewentualnym nachyleniem powierzchni tnącej.

Dostępne cęgi do paznokci dzielą się przede wszystkim na czołowe, boczne czy przeznaczone do wycinania wrastającej płytki. Takie narzędzia podologiczne ułatwiają pracę i mogą być szybko wysterylizowane przed przystąpieniem do wykonania zabiegu u innego pacjenta. Odpowiednio wykorzystywane i dezynfekowane mogą być wykorzystywane przez długi czas.